Každá z Vás určite túži po tom, aby jej spodná bielizeň vydržala čo najdlhšie ako nová. Nosenie každý deň pod oblečením a často  aj nesprávne pranie spodného prádla spôsobuje stratu niektorých vlastností. Ak chcete udržať podprsenky alebo inú spodnú bielizeň čo najdlhšie v dokonalom stave, je potrebné dodržiavať isté postupy a odporúčania. Pripravili sme krátky návod.

Kvalitná spodná bielizeň z jemných materiálov si zaslúži výnimočnú starostlivosť. Snáď najnáchylnejšie na poškodenie sú podprsenky, hlavne tie s kosticami. Nasledujúce rady však platia aj pre nohavičky, tangá, korzety a iné spodné prádlo.

Každý typ podprsenky si vyžaduje odlišnú starostlivosť. Podprsenky s kosticami, vystužené podprsenky         a push up-ky, ktoré sú vopred vytvarované sa zvyknú poškodiť najčastejšie. Pred praním je vhodné podprsenku zapnúť na háčiky, aby nedošlo k zaháknutiu, a tak poškodeniu vytiahnutím nití z tkanín, najčastejšie čipiek.

Na ručné, aj na klasické pranie, nie je vhodné používať aviváž či agresívny prací prášok. Vhodné sú tekuté prostriedky určené priamo na jemné tkaniny. Rovnako platí zásada neprať podprsenku v príliš horúcej vode. Práčku nastavte na 30˚C, na ručné pranie zvoľte pokojne aj chladnejšiu vodu - záleží na miere zašpinenia.

Podprsenky môžete prať aj v práčke, ale...
Ak nemáte čas na jemné ručné pranie, nebojte sa prať svoje podprsenky v práčke. Zvoľte vždy program na jemnú bielizeň a nízku teplotu. Nikdy nenechávajte podprsenky príliš intenzívne žmýkať a nesušte ich            v sušičke. Zamedzíte tým poškodeniu kostíc, odtrhnutiu háčikov, či narušeniu vystuženia.

Skvelým pomocníkom pri praní podprseniek v práčke je špeciálny vak alebo košíček, ktorý ochráni podprsenku aj ostatnú pranú bielizeň pred mechanickým poškodením.

Podprsenka a jej uskladnenie:
Pre dlhú životnosť bielizne je dôležité aj správne ukladanie. Nestláčajte svoje podprsenky na dne skrine. Nie je vhodné ani ak sú zastrčené vzadu v šuplíku. Hlavne podprsenkám s vystuženými košíčkami vyčleňte miesto, kde ich budete môcť pohodlne rozložiť. Materiál tak nestratí pevnosť a nehrozí  nebezpečenstvo deformácie ani kosticiam.

Nezabúdajte podprsenky často striedať. Pre Vaše poprsie je to zdravšie (predovšetkým v prípade, že používate aj zmenšovacie podprsenky) a bielizeň si stihne „odpočinúť“ aj vyvetrať pred ďalším nosením.

Produkt bol pridaný do zoznamu želaní
Produkt bol pridaný do porovnávania.

Aby sme Vám mohli poskytnúť ten najlepší zážitok z nakupovania, používame súbory cookies. Viac informácií.